Van der Mark znów wygrywa, Rea bohatersko w Malezji

dodano: 12.06.2014

Honda w PolsceMichael Van der Mark odniósł swoje drugie zwycięstwo z rzędu i trzecie w tym sezonie, umacniając się na prowadzeniu klasyfikacji generalnej motocyklowych mistrzostw World Supersport po szóstej rundzie MŚ W Malezji. Jego kolega z ekipy Pata Honda, Jonathan Rea, bohatersko spisał się na torze Sepang w wyścigach kategorii Superbike.

 

Pochodzący z Holandii Van der Mark odniósł swoje trzecie zwycięstwo w tym sezonie, za sterami Hondy CBR600RR utrzymując za sobą rywali po widowiskowym pojedynku na debiutującym w MŚ torze Sepang w Malezji. Reprezentant ekipy Pata Honda jednocześnie powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej do 33 punktów.

 

Od początku weekendu byliśmy szybcy - powiedział zwycięzca. - Zakwalifikowałem się do wyścigu na trzecim miejscu i dobrze wystartowałem, ale początkowo nie byłem w stanie uciec rywalom. Jazda była bardzo trudna z uwagi na niską przyczepność i wysoką temperaturę, ale po zaciętej walce udało mi się odnieść kolejne zwycięstwo i powiększyć przewagę w tabeli. Dziękuję zespołowi, który na nowym torze wykonał wyśmienitą pracę."

 

Szansę na kolejne podium w kategorii Superbike miał także trzykrotny zwycięzca w sezonie 2014, Irlandczyk Jonathan Rea. Motocyklista zespołu Pata Honda został jednak wypchnięty z toru w pierwszej szykanie po kolizji rywali i spadł na koniec stawki.

 

Honda w PolsceDosiadający Hondy CBR1000RR Fireblade, Rea popisał się następnie widowiskową jazdą, bohatersko przebijając się nie tylko do punktowanej piętnastki, ale aż na szóste miejsce, finiszując tuż przed zespołowym kolegą, Leonem Haslamem. W drugim wyścigu Rea powtórzył swój solidny rezultat, dzięki czemu zajmuje wysokie, trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

 

To był dla nas trudny weekend, a ja liczyłem na lepsze rezultaty - przyznał Rea. - Mimo wszystko w niedzielę podkręciliśmy tempo kiedy było to potrzebne, szczególnie podczas drugiego wyścigu. Musimy jeszcze dopracować ustawienia motocykla i wycisnąć z niego pełnię potencjału, ale jazda po torze Sepang sprawiała mi na mojej CBR wielką frajdę. Teraz nie mogę się już doczekać wyścigów na Misano, które jest z jednym z moich ukochanych torów."

 

Siódma runda World Superbike odbędzie się za dwa tygodnie na włoskim torze Misano.

 
  Honda w Polsce
     
Honda w Polsce   Honda w Polsce