Barreda wygrywa kolejne dwa etapy Dakaru

dodano: 16.01.2015

Honda w PolsceJoan Barreda, który prowadził w klasyfikacji motocyklistów przez pierwszą połowę 37. edycji Rajdu Dakar, wygrał dwa kolejne odcinki specjalne. Jego zespołowy kolega z teamu HRC, dosiadający siostrzanej Hondy CRF450 RALLY Paulo Goncalves, utrzymuje drugie miejsce w tabeli.

 

Po dominacji w pierwszym tygodniu rywalizacji, Barreda stracił prowadzenie po poniedziałkowym, maratońskim odcinku prowadzącym z Boliwii do Chile, ale w środę i czwartek znów był najszybszy, wygrywając dwa kolejne odcinki specjalne. Motocykliści Hondy łącznie wygrywali już siedem z jedenastu etapów.

 

Meta czwartkowego etapu wyznaczona została na torze wyścigowym Termas de Rio Hondo, na którym w kwietniu ubiegłego roku Marc Marquez wygrał w barwach Repsol Hondy inauguracyjny wyścig o Grand Prix Argentyny.

 

Honda PolskaDzięki drugiej pozycji na mecie jedenastego etapu Dakaru, Paulo Goncalves umocnił się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej motocyklistów, ale 15 minut kary na ostatnim odcinku powiększyło dystans do prowadzącego Marca Comy.

 

Tracę do lidera 20 minut, a to strata raczej niemożliwa do odrobienia w normalnych warunkach, ale na Dakarze wszystko może się zdarzyć, dlatego nie poddajemy się i walczymy do końca" - powiedział Goncalves.

 

Do finiszu w Buenos Aires pozostały jeszcze dwa etapy.

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami video z 2 ostatnich odcinków oraz dnia odpoczynku, które dostępne są na naszym kanale YouTube:

Dakar Rally 2015 Team HRC Stage 10
Dakar Rally 2015 Team HRC Stage 11


Więcej informacji i zdjęć na http://rally.hondaracingcorporation.com/