Historyczne zwycięstwo Johna McGuinnessa w wyścigu Senior TT na wyspie Man

dodano: 29.06.2015

Honda w PolsceW miniony weekend zakończyła się tegoroczna edycja słynnych, ulicznych wyścigów motocyklowych TT na wyspie Man. Jej ukoronowaniem było zwycięstwo startującego Hondą CBR1000RR Fireblade SP Johna McGuinnessa w zmaganiach kategorii Senior TT. Jego zespołowy kolega z ekipy Honda Racing Conor Cummins finiszował na szóstym miejscu.

 

Licząca sześć okrążeń rywalizacja rozpoczęła się w południe przy idealnej pogodzie. Po przerwaniu wyścigu na drugim kółku restart miał miejsce dwie godziny później na dystansie czterech okrążeń.

 

Na słynnym, liczącym 59 km, ulicznym torze, McGuinness objął prowadzenie już na pierwszym kółku i systematycznie powiększał swoją przewagę. Po perfekcyjnym pit stopie, na półmetku jego prowadzenie wynosiło dwanaście sekund.

Honda w PolsceZnany jako „Rakieta z Morecamble", McGuinness w drodze po zwycięstwo z przewagą czternastu sekund ustanowił także nowy rekord okrążenia w klasie Senior TT, pokonując trasę poniżej siedemnastu minut ze średnią prędkością 208 km/h. Wyprzedzając na mecie Jamesa Hilliera i Iana Hutchinsona, McGuinness sięgnął po swoją 23 wygraną w TT i siódmą w klasie Senior TT.

 

Jego zespołowy kolega z ekipy Honda Racing, Cummins - znany też jako „Rakieta z Ramsey" - miał za sobą trudny początek, ale szybko złapał rytm, finiszując na szóstym miejscu.

 

Tegoroczna edycja wyścigów TT na wyspie Man była dla Hondy kolejną bardzo udaną, dzięki czterem zwycięstwom (w klasach Superbike, Senior i Sidecar), które łącznie dają japońskiej marce 176 wygranych w TT. Po raz kolejny Honda otrzymała także trofeum dla najlepszego producenta.

Honda w PolsceTo było nowe wyzwanie - przyznał McGuinness. - Traciłem w tym roku czas na starcie i musiałem odnaleźć formę sprzed lat. Nie chciałem, aby James Hillier utrzymał się za mną, więc od startu jechałem na maksa. Czułem się tak jak wtedy, kiedy pierwszy raz przekroczyłem barierę 130 mil na godzinę na okrążeniu. Ekipa spisała się także świetnie podczas pit-stopu. Dziękuję wszystkim, którzy dbali o nasze bezpieczeństwo na trasie i oczywiście całemu zespołowi i Hondzie za wiarę, że to wciąż możliwe. Jazda z tak dużą przewagą była czymś wyjątkowym!

 

Razem z Johnem, zespołem i Hondą wygraliśmy najsłynniejszy wyścig tej imprezy, Senior TT - dodał szef ekipy Neil Tuxworth. - Wiedziałem, że Johna wciąż na to stać. Nasza CBR-ka była bardzo mocna, a zespół spisał się na medal. Zyskaliśmy dziesięć sekund podczas szybkiego pit-stopu. To dla nas fantastyczny wynik.

 

Więcej zdjęć i informacji na http://www.hondaproracing.com/

 

 

 
Honda w Polsce Honda w Polsce
   
Honda w Polsce Honda w Polsce