Zespół Honda Repsol Team zakończył przedsezonowe testy w Katarze

dodano: 07.03.2016

Honda w PolscePodobnie jak w trakcie dni poprzednich, ostatnia sesja treningowa w trakcie przedsezonowych testów w Katarze rozpoczęła się na torze Losail po zachodzie słońca, około godziny 18:00. Marc Marquez pojawił się na torze pół godziny przed Danim Pedrosą.


Marcowi udało się przekroczyć barierę czasową wynoszącą 1'56 już podczas drugiego przejazdu, ale na ostatnim zakręcie zaliczył wywrotkę - na szczęście bez poważnych konsekwencji. Po powrocie na tor od razu udało mu się znaleźć dobry rytm i po przejechaniu 14 okrążeń był w stanie wykonać kilka kolejnych w bardzo spójnym tempie- po nich ustanowił swój najlepszy czas 1'55.402 w trakcie ostatniego, 52 okrążenia.


Dani Pedrosa tego wieczoru wypróbował kilka modyfikacji ustawień, ale nie był w stanie odzyskać tempa, które narzucił sobie poprzedniego dnia. 1'56.142 to jego najlepszy czas tego wieczoru, ustanowiony podczas 27 z 30 wykonanych okrążeń.
Wyścig otwierający MotoGP 2016 ruszy na torze Losail w Katarze 17 marca i potrwa 3 dni.

Marc Marquez:Honda w Polsce


„Szczerze mówiąc jestem bardzo szczęśliwy dzisiaj, bo „widzieliśmy światełko w tunelu". Wróciło mi dobre samopoczucie na motocyklu i mimo, że zaliczyłem wywrotkę, to wiem dlaczego do tego doszło. Jesteśmy i wiele lepsi i chcę podziękować mojemu zespołowi za całą wspaniałą pracę, którą wykonali, ponieważ naprawdę bardzo się starali. Wczoraj skończyli o 3 nad ranem, a dzisiaj byli tu już o 10:00. Jestem bardzo zadowolony, bo zrobiliśmy na tym torze krok do przodu, a zmagałem się z tym wszystkim wcześniej. Zrobiliśmy spore zmiany, które pozwoliły mi odzyskać pewność siebie. Jechałem w dobrym tempie zarówno za Jorge Lorenzo jak i samotnie, nawet pomimo wilgoci, która pojawiła się na torze pod sam koniec.


 

To wszystko ciągle mało i musimy nadal wiele poprawić, ale jestem o wiele bardziej przekonany do wyścigu. Wczoraj martwiłem się naszym poziomem, bo brakowało mi tempa i pewności, natomiast dzisiaj zrobiliśmy duży krok naprzód- dlatego jestem zadowolony z rezultatu ostatniego przedsezonowego testu. Udało nam się przepracować wiele kwestii, które finalnie pozwoliły mi jeździć na dobrym poziomie."

Dani Pedrosa:Honda w Polsce


„Pozostało nam niewiele opon, więc nie mogliśmy przeprowadzić niektórych testów- z tego kończę dzisiaj znacznie wcześniej niż zazwyczaj. Niestety wnioski z badań nie są w pełni zadowalające. W ciągu trzech dni staraliśmy się sprawdzić wiele rzeczy, ale nadal są pewne rzeczy, które chciałbym wprowadzić w życie następnym razem.


Dzięki danym, które udało nam się zebrać podczas ostatnich kilku testów, technicy w Japonii będą pracowali, aby spróbować dokonać pewnych zmian przed pierwszym wyścigiem Grand Prix. Zobaczymy, czy są one korzystne i czy możemy uzyskać lepszą wydajność."