Pedrosa tuż za podium MotoGP we Francji

dodano: 10.05.2016

Honda w PolscePedrosa ruszał do niedzielnego wyścigu z jedenastej pozycji po pechowej wywrotce w trakcie sobotniej sesji kwalifikacyjnej, ale sprawnie i konsekwentnie przebijał się w kierunku czołówki, podczas gdy w trudnych warunkach niskiej przyczepności upadło aż ośmiu jego rywali. Ostatecznie do drugiego podium w tym sezonie Hiszpanowi zabrakło zaledwie cztery sekundy.


„Nie mogę być zadowolony z czwartego miejsca, bo oczywiście wolałbym finiszować znacznie wyżej, ale nie zawsze jest to możliwe - powiedział Pedrosa, który czwarty jest także w klasyfikacji generalnej. - Popełniłem też kilka błędów, z których najbardziej kosztowny był ten z kwalifikacji. Start z dalszej pozycji bardzo utrudnia wyścig. Początkowo brakowało mi przyczepności, ale druga połowa wyścigu była pod tym względem znacznie lepsza, a ja na niektórych kółkach byłem nawet szybszy niż drugi na mecie Rossi. Było już jednak za późno, aby powalczyć o podium."

Honda w PolsceJednym z ośmiu zawodników, którzy przewrócili się po uślizgu przedniego koła, był zwycięzca dwóch tegorocznych wyścigów i dwukrotny mistrz MotoGP, Marc Marquez. Zawodnik Repsol Hondy był jednak jedynym, który był w stanie podnieść swój motocykl, wrócić na tor i dojechać do mety. 23-latek pokazał determinację, dzięki której sięgnął po trzy punkty do klasyfikacji generalnej.


„Szkoda tej wywrotki - dodał Marquez. - Do momentu upadku to był dobry wyścig, ale takie rzeczy się zdarzają gdy jedziesz na limicie na każdym kółku. Może powinienem pojechać bardziej konserwatywnie, ale to oznaczałoby dużo gorszy wynik, więc musiałem zaryzykować. Widziałem, że tracę czas na przyspieszeniu, dlatego próbowałem to nadrobić podczas hamowania i zaliczyłem uślizg przedniego koła. Cieszę się jednak, że sięgnąłem po trzy punkty i tracę tylko pięć do Jorge Lorenzo, który objął prowadzenie w tabeli. To niewiele. Przed nami tory, na których rok temu nie było nam łatwo, ale są one jednak zupełnie inne niż dwa ostatnie, więc mam nadzieję, że czekają nas dobre wyścigi z szybkim tempem."

 

 

Honda w PolsceZmagania kategorii Moto2, w której wszyscy zawodnicy korzystają z identycznych silników z drogowego motocykla Honda CBR600RR, wygrał nowy lider tabeli, Hiszpan Alex Rins, do którego na podium dołączyli Włoch Simone Corsi i ruszający z pole position Szwajcar Thomas Luthi.

W klasie Moto3 swoje trzecie podium w tym sezonie wywalczył podopieczny Hondy, wicelider tabeli, Hiszpan Jorge Navarro. Szósta runda MotoGP, Grand Prix Włoch, odbędzie się za dwa tygodnie na torze w Mugello.