Marquez i Honda wygrywają dramatyczny wyścig MotoGP w Niemczech

dodano: 19.07.2016

Honda w PolsceMarc Marquez sięgnął po swoje siódme z rzędu zwycięstwo w Grand Prix Niemiec. Motocyklista Repsol Hondy umocnił się w klasyfikacji generalnej MotoGP dzięki świetnemu tempu i odważnej strategii, które zaowocowały widowiskową wygraną na przesychającym torze Sachsenring. W kategorii Moto3 triumfował z kolei startujący Hondą Malezyjczyk Khairul Pawi.

Do wyznaczającego półmetek tegorocznej rywalizacji wyścigu w Niemczech motocykliści MotoGP startowali na mokrym torze, który wkrótce zaczął przesychać. Ruszający z pole position Marquez był jednym z pierwszych zawodników, którzy zjechali do alei serwisowej, przesiadając się na drugi, zaopatrzony w opony typu „slick" motocykl.

Odważna strategia i świetne tempo sprawiły, że Hiszpan odrobił sporą stratę i wysunął się na prowadzenie, sięgając po swoje trzecie zwycięstwo w tym sezonie i powiększając przewagę w tabeli z 24 do 48 punktów. Na podium dołączył do niego drugi na mecie Cal Crutchlow z ekipy LCR Honda.


Honda w Polsce„W pewnym momencie bałem się już, że moja seria sześciu zwycięstw z rzędu w tym wyścigu zostanie przerwana, ale tak się nie stało - przyznał Marquez. - Jestem bardzo zadowolony z pracy jaką wykonaliśmy w niedzielę razem z zespołem. Nasza strategia była idealna. To był bardzo trudny wyścig z uwagi na zmienne warunki.

Początek był bardzo mokry, a walka nie była łatwa, bo wybrałem przednią oponę, która nie do końca odpowiadała mojemu stylowi jazdy. Po zmianie motocykla jechałem bardzo ostrożnie, ponieważ sucha linia była bardzo wąska, a tor był miejscami bardzo mokry. Tak wczesna zmiana motocykla była ryzykowna, ale opłaciła się. Jestem zadowolony z pierwszej połowy sezonu, ale przed nami jeszcze wciąż sporo wyścigów."Honda w PolsceMotocykliści Hondy świetnie poradzili sobie także w najmniejszej kategorii Moto3. Deszczowy wyścig padł łupem malezyjskiego debiutanta Khairula Pawiego, który sięgnął po swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie. Podium w Niemczech uzupełnił startujący z pole position Włoch Enea Bastianini. Wracający do rywalizacji po kontuzji wicelider tabeli, Hiszpan Jorge Navarro, był siódmy.

 

W klasie Moto2, w której wszyscy zawodnicy ścigają się na motocyklach z silnikami z drogowego modelu Honda CBR600RR, triumfował obrońca tytułu i lider tabeli, Francuz Johann Zarco, który na ostatnich metrach obronił się przed atakami Niemca Jonasa Folgera. Podium uzupełnił Hiszpan Julian Simon.

Dziesiąta runda MotoGP odbędzie się dopiero za cztery tygodnie, po wakacyjnej przerwie, na torze Red Bull Ring w Austrii.