Marquez i Honda wygrywają w Aragonii

dodano: 25.09.2018

Obrońca tytułu motocyklowego mistrza świata klasy MotoGP, Marc Marquez z ekipy Repsol Honda, wygrał niedzielny wyścig o Grand Prix Aragonii. Sięgając po swoje szóste zwycięstwo w tym sezonie Hiszpan powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej do 72 punktów.

Honda w PolsceMarquez zaryzykował, tuż przed startem decydując się na założenie miękkiej tylnej opony, co okazało się kluczem do sukcesu. Hiszpan stoczył następnie zacięty pojedynek z Włochami Andreą Dovizioso i Andreą Iannone, mijając linię mety na pierwszej pozycji po raz 41. w swojej karierze w MotoGP. Solidne piąte miejsce wywalczył także jego zespołowy kolega z ekipy Repsol Honda, Dani Pedrosa.

„Nie czułem się idealnie na twardej tylnej oponie, więc przed wyścigiem postanowiłem zaryzykować i założyć miękką - powiedział Marc Marquez, którego przewaga na pięć wyścigów przed końcem sezonu wynosi już aż 72 punkty. - Wygrałem, bo udało mi się przekonać mechaników do tej decyzji. Po dobrym starcie w pierwszym zakręcie zaliczyłem uślizg przedniego koła na brudnym fragmencie toru i musiałem odpuścić hamulec, przez co wyjechałem szeroko. Do samego końca nie wiedziałem, że Lorenzo się przewrócił, ale walka z Dovim i Iannone także była bardzo zacięta. Ten weekend był wymagający, a presja była spora, ale utrzymaliśmy koncentrację i powstrzymaliśmy Ducati. Musimy jednak zachować spokój ponieważ naszym celem jest mistrzostwo."

Honda w PolsceW klasie Moto2, w której wszyscy zawodnicy korzystają z silników z drogowego modelu Honda CBR600RR, swoje drugie zwycięstwo wywalczył Brad Binder z RPA, wyprzedzając Włochów Francesco Bagnaię i Lorenzo Baldassarriego. W klasie Moto3 triumfował dosiadający Hondy lider tabeli, Hiszpan Jorge Martin.

Piętnasta z dziewiętnastu rund MotoGP odbędzie się za dwa tygodnie w Tajlandii.Wyniki 14 etapu